Sektörden Haberler...

Ev almanın 22 yeni kuralı

evalmada-22kural

Eskiden konut alırken dikkat edilmesi gereken kurallar basit ve anlaşılırdı. 2012 Türkiye' sinde, özellikle geçtiğimiz aylarda arka arkaya çıkan yasalar bizi daha dikkatli olmaya itiyor. Kabul edilen 2B ve Kentsel Dönüşüm yasalarıyla beraber konut alırken dikkat edilmesi gereken faktörler de değişti, birçok yeni unsurlar eklendi. Özellikle Kentsel Dönüşüm diye bilinen, Afet Yasası ile ilgili önemli noktalara dikkat çekmek istiyorum. Konut alırken sonrasında üzülmemek için nelere dikkat etmelisiniz, nasıl araştırma yapmalısınız, neleri sorgulamalısınız?

Devamını oku: Ev almanın 22 yeni kuralı

Bağdat Caddesi'nde binaların yüzde 80'i yıkılacak

bagdat-caddesi-yikilacak

Kentsel dönüşüm kapsamında Türkiye'deki riskli yapılar tespit ediliyor. Bağdat Caddesi'nde yapılan incelemelerde binaların yüzde 80'inin yıkılacak durumda olduğu tespit edildi.

Devamını oku:Bağdat Caddesi'nde binaların yüzde 80'i yıkılacak

Dönüşüm için teşvik şartı!

kentsel dönüşüm

Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Öngören yaptığı açıklamada; “Kentsel dönüşüm müteahhidin zekatıdır. Her müteahhit gücüne göre en az bir kentsel dönüşüm projesi yapmak durumundadır. Ancak devlet de finansmana faiz indirimi ile destek olarak kentsel dönüşüm seferberliğine katılan müteahhitleri teşvik etmelidir” dedi.

Devamını oku:Dönüşüm için teşvik şartı!